Jak zaaranżować pokój dziecięcy?

Meble dla dzieci

Wybór wyposażenia do pokoju dziecięcego zdaje się nie być problem. W sklepach znajdziemy bowiem wielkie bogactwo produktów, naszym zadaniem jest odpowiedni wybór. Tak jest również z meblami dla dzieci. Możemy kupić takie, jakie nam się podobają. Nie zapominajmy jednak, że tworzymy królestwo dla małego człowieka i to pociecha ma się w nim dobrze czuć. Jakie meble wybrać?

Wybieramy meble dla dzieci

Pokój dla dziecka musi być bezpieczny, funkcjonalny i przyjazny, a także sprzyjający rozwojowi malucha. Zanim wybierzmy konkretny model mebli, musimy dokładnie im się przyjrzeć, zwracając uwagę na wiele aspektów. Meble dla dzieci powinny być wykonane z naturalnych i trwałych materiałów. Ponadto, nie powinny mieć ostrych kantów i krawędzi, niestabilnych elementów czy wykonanych ze szkła dodatków. Ważne, by były także praktyczne i rosły wraz z dzieckiem. Zakup mebli wiążę się z koniecznością wydania dość dużej kwoty i z pewnością nie chcemy wymieniać mebli za dwa lata, gdy maluch zmieni się w przedszkolaka.

Które meble dla dzieci będą najlepsze?

Wybierając meble dla dzieci, zdecydujmy się na takie, które mają uniwersalny kolor i styl. Proste i neutralne szafy będą idealną bazą dla dodatków. Kolorowe koce, maskotki i obrazki wyczarują królestwo niemowlaka, a kolorowe pudełka z zabawkami sprawdzą się, gdy w pokoju zamieszka przedszkolak. Warto zdecydować się także na funkcjonalne rozwiązania, na przykład szuflady pod łóżkiem, w których ukryjemy zabawki czy ubrania. W dziecięcym pokoju sprawdzą się także skrzynie, które mogą pełnić rolę sprytnego schowka i siedziska. Uważajmy tylko na system zamykania. Ciężkie wieko może zrobić krzywdę, więc zawiasy muszą być mocne i wytrzymałe. Jeśli z pokoju będzie korzystać więcej niż jedno dziecko, zastanówmy się nad wyborem wielofunkcyjnych mebli dla dzieci. Ciekawym rozwiązaniem jest piętrowe łóżko, pod którym ukryte jest biurko, szafki czy miejsce do zabawy.

Meble dla dzieci to nie wszystko. Zadbajmy o oświetlenie i dodatki

Meble to podstawa wyposażenia dziecięcego pokoju, ale potrzebne są także dodatki i oświetlenie. Wybierając źródła światła, zamontujemy je w kilku miejscach. Mocne górne światło oświetli cały pokój podczas zabawy, neutralny kinkiet pomoże przepędzić nocne strachy, a mała lampka przyda się podczas lektury ulubionej bajki. W wyborze możemy sugerować się także aranżacjami przygotowanymi przez producentów mebli dla dzieci, jak i pomysłami, które znajdziemy na zdjęciach zamieszczanych w magazynach wnętrzarskich. Pamiętajmy również o tekstylnych dodatkach, które ocieplają wnętrze i sprawiają, ze staje się ono przytulne. Wybierzmy dopasowane poduszki, ładny dywan i kolorowy kocyk.

Wybierając dodatki i meble dla dzieci na chwilę zapomnijmy o tym, że lubimy wnętrza w skandynawskim stylu. Kupmy to, co spodoba się dziecku i sprawi, że maluch będzie uwielbiał swój pokój, który będzie idealnym miejscem do odpoczynku i rozwijania wyobraźni.