Dziecięce meble przede wszystkim bezpieczne.

Przyjście dziecka na świat zazwyczaj wywraca całe dotychczasowe życie rodziców do góry nogami. Jeszcze przed jego narodzinami rozpoczynają się prace związane z urządzeniem pokoju dla przyszłego członka rodziny. Dobór mebli dla dzieci nie może być sprawą przypadkową. Jeżeli chcecie spać spokojnie, to upewnijcie się, że pomieszczenie Waszej pociechy jest dla niej całkowicie bezpieczne.

Bezpieczne meble dla dzieci, czyli mniej nerwów

Estetyka oraz budżet oczywiście są ważne podczas urządzania pokoju dziecięcego, ale najważniejsze jest przede wszystkim bezpieczeństwo. Nasycenie rynku ofertami jest ogromne, więc łatwo jest się w nich zagubić. Nie jesteś pewny, które rozwiązanie będzie dla Twojego dziecka najbezpieczniejsze albo, które łóżeczko ochroni je przed nieprzewidzianymi wypadkami? Nie przejmuj się, nie musisz niczego kupować w ciemno. Wystarczy, że będziesz kierować się przy wyborze zweryfikowanymi certyfikatami, które poświadczają o spełnianiu należytych norm bezpieczeństwa.

Które certyfikaty są wiarygodne?

Żeby mieć pewność, że meble będą spełniały wszystkie wymogi bezpieczeństwa, zweryfikuj czy zostały one poddane kontroli w niezależnym laboratorium. Zwróć też uwagę na to, czy certyfikat został nadany przez międzynarodową jednostkę certyfikującą. Na terytorium Polski jedyną jednostką certyfikującą wyroby meblarskie jest TÜV Rheinland. Wybierając produkt posiadający certyfikat, zyskasz pewność, że kupiłeś dla swojego maluszka meble najlepszej jakości i całkowicie bezpieczne.Bezpieczne kolekcje mebli dla najmłodszych – http://www.twojemeble.pl/pokoj/pokoj-dzieciecy-i-mlodziezowy-3.

Na co zwracać uwagę?

Przy wyborze mebli dla dzieci powinno zwracać się szczególną uwagę na to, czy nie posiadają one ostrych krawędzi. Wszystkie szuflady i szafki w pokoju dziecięcym powinny być wyposażone w system zapewniający mechanizm bezpiecznego zamykania. Dzięki myśleniu o takich, wydawać by się mogło, szczegółach zaoszczędzimy sobie w przyszłości bólu w postaci przytrzaśniętych palców czy dłoni. Skupiając się na zabezpieczeniach mechanicznych, bardzo łatwo można zapomnieć o jeszcze innych aspektach bezpieczeństwa, takich jak skład chemiczny budulca, z jakiego meble są wykonane. Meble, które będą miały styczność ze skórą dziecka, nie mogą posiadać w swoim składzie żadnych metali ciężkich.

Każdy rodzic chce zapewnić swojemu maleństwu jak najszczęśliwsze dzieciństwo. Warto zadbać o to, żeby było ono również bezpieczne już od samego momentu przyjścia na świat. Certyfikowane łóżeczka, kołyski, szafki i komody w pokoju dziecka sprawią, że rodzice także będą mogli spać spokojnie.